قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

قیمت کود را بدون نظر خواهی از تشکلها افزایش دادند! / برخی کشاورزان قادر به تولید نیستند / صنایع غذایی آسیب می بیند / روحانی و رییسی ورود کنند

دبیر فدراسیون تشکلهای صنایع غذایی کشاورزی ایران گفت: افزایش غیرباورانه کود شیمیایی را مسلما نمی توان یک کار حساب شده، منطقی و علمی تلقی کرد.

محسن نقاشی در گفتگو با دهقان نیوز گفت: طبق معمول این تصمیم بدون هیچ هم اندیشی و نظر خواهی با تشکلها بوده و این عمل  قطعا باعث ناامیدی قشر  کشاورز خواهد بود و طبعا گروهی از کشاورزان قادر به تولید نخواهند بود و عده ای هم که با افزایش چند صد درصدی کود و نهاده ها چنانچه تولید کنند با قیمت تمام شده بالا روبرو خواهند شد و بی شک با  تاثیرات منفی افزایش قیمت روبرو خواهیم بود.

وی افزود: با این وضع، صنایع غذایی تبدیلی و تکمیلی که بالاترین مصرف محصولات کشاورزی را دارد آسیبهای قابل توجهی خواهد دید و نتیجتا واحدها با کمبود سرمایه در گردش شدید روبرو خواهند شد و با تعطیلی واحدهای تولیدی روبرو خواهیم بود و واحدهایی که قادر به حل سرمایه در گردش باشند منطقا باید افزایش قیمت داشته باشند و نتیجه آن  گرانی خواهد بود و معلوم نیست شرایط اقتصادی چه خواهد شد!

وی گفت: آیا این شرایط، نتیجه انتصابات غیر متخصص و عجولانه در شرایط خاص اقتصادی نبوده است؟

دبیر فدراسیون تشکلهای صنایع غذایی کشاورزی ایران در پایان به دهقان نیوز گفت: از دکتر روحانی رییس جمهور محترم، حجت الاسلام رییسی رییس محترم قوه قضاییه و از کمیسیون کشاورزی و اقتصاد و امنیت مجلس تقاضا می شود ورود کنند و هر چه سریعتر دستورات لازم را صادر نمایند.

مطلب پیشنهادی

خلاصه راهبردی طرح برنامه‌ریزی منطقه‌ای برای ایجاد اشتغال پایدار به‌منظور کاهش وابستگی معیشت کشاورزان به منابع آب

بحران آب، یکی از مهم‌ترین مسائل پیش روی امروز جامعه ایرانی است و در اولویت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *