قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

کارآمدی نظام اداری در گرو آموزش مدیران ( دولتی و خصوصی ) بخش دوم

***

سر مقاله روزنامه اقتصادی و اجتماعی اقتصاد پویا ؛ کارآمدی نظام اداری در گرو آموزش مدیران ( دولتی و خصوصی ) بخش دوم :

در ادامه بخش اول در خصوص منطق برنامه ریزی و توسعه کشور ، آموزش و بهسازی منابع انسانی نوعی سرمایه گذاری مفید و یک عامل کلیدی در توسعه محسوب می شود که اگر به درستی و شایستگی برنامه ریزی و اجرا شود، می تواند بازده اقتصادی قابل ملاحظه ای داشته باشد و نتایج پژوهش ها مختلف نشان می دهند که توجه به آموزش و بهسازی نیروی انسانی باعث افزایش بهره وری در کشور می گردد.
به قول مایکل لوبوف در کتاب بزرگترین اصل مدیریت در دنیا ، در مورد خطرات نادیده گرفتن آموزش نیروی انسانی “اگر شما فکر میکنید که آموزش گران است ، به این دلیل است که شما نمی دانید ناآگاهی چه هزینه ای دارد ، شرکت هایی که وفاداری کارمندان خود را دارند ، به صورت دائمی برای ارتقا سیستم و برنامه های آموزشی خود سرمایه گذاری می کنند.”
برای مثال ، در سال ۲۰۰۴ پس از سنجش اثر بخشی دوره های آموزشی در شرکت موتورلا مشخص شد که هر یک دلار سرمایه گذاری در آموزش کارکنان ، ۳۳ دلار بازده به همراه داشته است . بررسی دیگر درسال ۲۰۰۶ گویای آن است که بسیاری از سازمان های امریکایی. افزایش مناسب بودجه های آموزشی خود را با میانگین ۷ درصد رشد نسبت به سال گذشته گزارش کرده و بیان کرده‌اند که حدود ۱۲۷۳ دلار صرف آموزش هر کارآموز در سال می کنند .آنها مبلغی بالغ بر ۵۵.۸ بیلیارد دلار در این سال صرف آموزش و بهسازی نیروهای انسانی خود کرده اند. ( نشریه آموزش ۲۰۰۶:۲۱ )

***

برای مطالعه نسخه کامل سرمقاله بر روی عکس زیر کلیک کنید :

مطلب پیشنهادی

فراهم سازی زمینه های بهره مندی شبکه تشکل های تحت پوشش سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران

احتراما در راستای فراهم ساختن زمینه های بهره مندی شبکه تشکل های تحت پوشش سازمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *