قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

کارآمدی نظام اداری در گرو آموزش مدیران ( دولتی و خصوصی ) بخش دوم

***

سر مقاله روزنامه اقتصادی و اجتماعی اقتصاد پویا ؛ کارآمدی نظام اداری در گرو آموزش مدیران ( دولتی و خصوصی ) بخش دوم :

در ادامه بخش اول در خصوص منطق برنامه ریزی و توسعه کشور ، آموزش و بهسازی منابع انسانی نوعی سرمایه گذاری مفید و یک عامل کلیدی در توسعه محسوب می شود که اگر به درستی و شایستگی برنامه ریزی و اجرا شود، می تواند بازده اقتصادی قابل ملاحظه ای داشته باشد و نتایج پژوهش ها مختلف نشان می دهند که توجه به آموزش و بهسازی نیروی انسانی باعث افزایش بهره وری در کشور می گردد.
به قول مایکل لوبوف در کتاب بزرگترین اصل مدیریت در دنیا ، در مورد خطرات نادیده گرفتن آموزش نیروی انسانی “اگر شما فکر میکنید که آموزش گران است ، به این دلیل است که شما نمی دانید ناآگاهی چه هزینه ای دارد ، شرکت هایی که وفاداری کارمندان خود را دارند ، به صورت دائمی برای ارتقا سیستم و برنامه های آموزشی خود سرمایه گذاری می کنند.”
برای مثال ، در سال ۲۰۰۴ پس از سنجش اثر بخشی دوره های آموزشی در شرکت موتورلا مشخص شد که هر یک دلار سرمایه گذاری در آموزش کارکنان ، ۳۳ دلار بازده به همراه داشته است . بررسی دیگر درسال ۲۰۰۶ گویای آن است که بسیاری از سازمان های امریکایی. افزایش مناسب بودجه های آموزشی خود را با میانگین ۷ درصد رشد نسبت به سال گذشته گزارش کرده و بیان کرده‌اند که حدود ۱۲۷۳ دلار صرف آموزش هر کارآموز در سال می کنند .آنها مبلغی بالغ بر ۵۵.۸ بیلیارد دلار در این سال صرف آموزش و بهسازی نیروهای انسانی خود کرده اند. ( نشریه آموزش ۲۰۰۶:۲۱ )

***

برای مطالعه نسخه کامل سرمقاله بر روی عکس زیر کلیک کنید :

مطلب پیشنهادی

وام زنجیره‌ای در زمین کشاورزی

تولید غذا آسان‌‌‌تر خواهد شد؛ اگر فاز سوم طرح تامین زنجیره‌‌‌ای عملیاتی شود. این چکیده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *