قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

طرح بهبود تغذیه کارکنان و کارگران به صورت پایلوت در ساوه اجرا می‌شود

مسئول واحد تغذیه معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی شهرستان ساوه از اجرای طرح بهبود تغذیه کارکنان ادارات و کارگران شاغل در این شهرستان در راستای توجه به سلامت افراد در محیط کار خبر داد.

.

«مینا اسدی» روز چهارشنبه ، اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌های موجود در این شهرستان و فعالیت حدود ۶۰۰ واحد تولیدی، دانشکده علوم پزشکی ساوه به عنوان یکی از ۶ پایلوت کشوری برای اجرای طرح بهبود تغذیه کارکنان تعیین شد.

وی بیان کرد: این برنامه با هدف حفظ و ارتقای سلامت کارکنان و کارگران اجرایی خواهد شد و در این زمینه جلسات توجیهی با صاحبان صنایع به طور منظم برگزار می‌شود.

مسئول واحد تغذیه معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی شهرستان ساوه ادامه داد: امروز بیماری‌های غیرواگیر همچون دیابت، فشارخون، چاقی و اضافه وزن یکی از دلایل اصلی مرگ و میر است که برای جلوگیری از بروز این بیماری‌ها توجه به تغذیه سالم اهمیت بالایی دارد.

اسدی از اجرای برنامه‌های متعدد آموزشی و مداخله‌ای در این طرح خبر داد و گفت: طراحی سند در موضوع برقراری تغذیه سالم در محیط‌های کار به صورت یکپارچه باید در اولویت قرار گیرد و دستگاه های ذیربط نیز نسبت به این امر اهتمام ویژه داشته باشند.

مسئول واحد تغذیه معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی شهرستان ساوه عنوان کرد: با توجه به اینکه محیط کار محلی مناسب برای انجام مداخلات و برقراری تغذیه سالم است، ضرورت اجرای این طرح دوچندان می‌شود زیرا تغذیه ناسالم با خستگی و نداشتن بهره‌وری مناسب در نیروی انسانی ارتباط مستقیم دارد.

به گفته او، نخستین گام در اجرای طرح بهبود تغذیه کارکنان، معرفی تغذیه سالم و ارائه راهکارهای مناسب بر مبنای شناسایی نقاط قوت و ضعف محیط کار در زمینه تغذیه سالم است که نیازمند تعامل دستگاه‌های اجرایی مرتبط است.

اسدی گفت: انتظار داریم سازمان‌ها و بیمارستان‌های شهرستان به صورت داوطلبانه برای حفظ و ارتقای سلامت کارکنان و بیماران خود به این طرح بپیوندند.

در ساوه حدود ۱۲۰ شرکت تولیدی در زمینه صنایع غذایی و دارویی فعالیت می کنند و جمعیت کارگری این شهرستان نیز بیش از ۴۵ هزار نفر است.

مطلب پیشنهادی

عید سعید فطر مبارک

  فرارسیدن عید سعید فطر را به دست اندرکاران صنایع غذایی کشاورزی ایران تبریک عرض …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *