قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

شهرستان دشتی رتبه نخست احداث گلخانه را در استان بوشهر کسب کرد

فرماندار دشتی استان بوشهر گفت: سال گذشته در سطح ۱۱ هکتار از اراضی این شهرستان طرح گلخانه کشاورزی اجرا شد که رتبه اول این استان در زمینه احداث و راه‌اندازی گلخانه را به خود اختصاص داد

عبدالله نادری روز شنبه در جلسه ستاد گلخانه‌ای و اقتصاد مقاومتی شهرستان دشتی افزود: مجوز احداث و راه‌اندازی ۲ هکتار گلخانه کوچک مقیاس در این شهرستان صادر شده‌است و پس از سال‌ها مشکل این واحدهای گلخانه‌ای در شهرستان دشتی برطرف شد.

نادری بیان کرد: هم اکنون نیز سه هکتار گلخانه در این شهرستان در دست اجرا است.

وی با اشاره به محورهای ۲۸ گانه اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: تمامی واحدهای تولیدی بالای ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی در این شهرستان تا سقف نامحدود تسهیلات کم بهره دریافت می‌کنند.

فرماندار دشتی بر ضرورت توسعه کسب و کارهای شرکت‌های دانش بنیان تاکید کرد و گفت: برای تشویق سرمایه‌گذاران کاهش قیمت زمین در ناحیه صنعتی ضروری است.

وی اضافه کرد: باید از طرح‌های نو و جدید برای کشاورزان استفاده شود که انتظار داریم مدیران شهرستان دشتی این مهم را در راس برنامه و دستور کار خود قرار دهند.

نادری بیان کرد: در زمان حاضر ۱۸۰ هکتار از اراضی کشاورزی دشتی زیر کشت گلخانه‌ای است که ۵۰ درصد گلخانه‌های استان بوشهر را تشکیل می‌دهد.

فرماندار دشتی اضافه کرد: این شهرستان به قطب کشت گلخانه‌ای استان بوشهر تبدیل شده و همه مسئولان تلاش دارند تا امکانات لازم برای توسعه گلخانه‌ها در دشتی فراهم شود.

وی افزود: بیشتر تولید گلخانه‌های دشتی شامل گوجه فرنگی، فلفل دلمه، خیار سبز، توت فرنگی و انواع نشای کشاورزی است که محصول تولیدی به همه نقاط کشور عرضه و به کشورهای حاشیه خلیج فارس و عراق نیز صادر می‌شود.

شهرستان دشتی دومین قطب کشاورزی استان بوشهر با ۸۶ هزار نفر جمعیت در ۸۰ کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.

مطلب پیشنهادی

تشدید قیمتگذاری دستوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *