قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

خراسان رضوی از مطمئن‌ترین ظرفیت ذخیره‌سازی گندم برخوردار است

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی از وجود بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن ظرفیت ذخیره سازی استاندارد گندم در این استان خبر داد و گفت: این امر ظرفیت مطمئنی را در این زمینه به استان داده است.

.

حمیدرضا نوری روز دوشنبه با بیان اینکه خرید تضمینی گندم از جنوب استان به شهرستان سبزوار رسیده است افزود: از اواخر اردیبهشت و آغاز خرید تضمینی گندم تاکنون بالغ بر ۶ هزار تن گندم مازاد بر نیاز گندمکاران استان در قالب ۸۳۵ محموله به صورت تضمینی خریداری و ذخیره‌سازی شده است.

وی ارزش ریالی گندم‌های خریداری شده را ۳۱ میلیارد و ۲۱۱ میلیون ریال اعلام کرد و گفت: تاکنون ۱۰ درصد وجوه گندم خریداری شده به حساب گندمکاران واریز شده است.

مدیرکل غله خراسان رضوی ادامه داد: ذخیره سازی استاندارد گندم در سیلوهای بتنی و عمودی بخش دولتی و خصوصی ، سیلوها و انبارهای مکانیزه و نیمه مکانیزه جوار کارخانجات انجام می‌شود.

وی گفت: در سال جاری قیمت خرید تضمینی هر کیلو گندم با احتساب ۴ درصد افت مفید و یک درصد افت غیر مفید ۵۰ هزار ریال می‌باشد.

نوری ابراز امیدواری کرد امسال نیز همچون سنوات گذشته با سرعت بخشیدن به عملیات ثبت و ارسال مشخصات گندم‌های خریداری شده به بانک عامل، وجه گندم خریداری شده در کوتاهترین زمان ممکن به حساب کشاورزان واریز گردد.

امسال ۲۶۸ هزار و ۳۰۰ هکتار از کشتزارهای خراسان رضوی زیر کشت گندم رفته است که پیش‌بینی می شود از این سطح ۴۸۶ هزار و ۱۹۸ تن گندم تولید و ۳۸۵ هزار تن به صورت تضمینی خریداری شود.

مطلب پیشنهادی

تشدید قیمتگذاری دستوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *