قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

خراسان رضوی از مطمئن‌ترین ظرفیت ذخیره‌سازی گندم برخوردار است

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی از وجود بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن ظرفیت ذخیره سازی استاندارد گندم در این استان خبر داد و گفت: این امر ظرفیت مطمئنی را در این زمینه به استان داده است.

.

حمیدرضا نوری روز دوشنبه با بیان اینکه خرید تضمینی گندم از جنوب استان به شهرستان سبزوار رسیده است افزود: از اواخر اردیبهشت و آغاز خرید تضمینی گندم تاکنون بالغ بر ۶ هزار تن گندم مازاد بر نیاز گندمکاران استان در قالب ۸۳۵ محموله به صورت تضمینی خریداری و ذخیره‌سازی شده است.

وی ارزش ریالی گندم‌های خریداری شده را ۳۱ میلیارد و ۲۱۱ میلیون ریال اعلام کرد و گفت: تاکنون ۱۰ درصد وجوه گندم خریداری شده به حساب گندمکاران واریز شده است.

مدیرکل غله خراسان رضوی ادامه داد: ذخیره سازی استاندارد گندم در سیلوهای بتنی و عمودی بخش دولتی و خصوصی ، سیلوها و انبارهای مکانیزه و نیمه مکانیزه جوار کارخانجات انجام می‌شود.

وی گفت: در سال جاری قیمت خرید تضمینی هر کیلو گندم با احتساب ۴ درصد افت مفید و یک درصد افت غیر مفید ۵۰ هزار ریال می‌باشد.

نوری ابراز امیدواری کرد امسال نیز همچون سنوات گذشته با سرعت بخشیدن به عملیات ثبت و ارسال مشخصات گندم‌های خریداری شده به بانک عامل، وجه گندم خریداری شده در کوتاهترین زمان ممکن به حساب کشاورزان واریز گردد.

امسال ۲۶۸ هزار و ۳۰۰ هکتار از کشتزارهای خراسان رضوی زیر کشت گندم رفته است که پیش‌بینی می شود از این سطح ۴۸۶ هزار و ۱۹۸ تن گندم تولید و ۳۸۵ هزار تن به صورت تضمینی خریداری شود.

مطلب پیشنهادی

کاهش ۲۶ میلیارد متر مکعبی آب ورودی به سدهای کشور

تداوم روند کاهشی بارش‌ها نسبت به دوره مشابه دو سال اخیر اثر منفی خود را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *