قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

کشاورزان آفریقایی پسماندهای پنبه را به خوراک دام و طیور، سوخت و صابون تبدیل می کنند

کشت پنبه برای صاحبان مزارع کوچک در آفریقا بسیار اهمیت دارد. از پنبه ای که در آفریقا کشت می شود انواع پارچه و لباس تولید می شود. اما در زمان برداشت مقدار زیادی ساقه، پوسته و پنبه دانه(cottonseed) دور ریخته شده یا سوزانده می شود. حالا کشاورزان روش جدیدی برای استفاده از این ضایعات یافته اند.

آنها از پنبه دانه ها، روغن قابل هضم تولید میکنند. *از کنجاله حاصل از روغنکشی هم می توان در تولید خوراک دام و طیور استفاده کرد یا از آن صابون ساخت.*

این روش برای برخی زنان آفریقایی شغل دائم ایجاد کرده است.

با فشرده سازی ساقه های به جا مانده از برداشت پنبه نیز می توان بریکت های سوختی زیست توده ای(biomass fuel briquettes) تولید و از آن برای گرمایش خانه استفاده کرد.

با الیاف کوتاه پنبه که قابلیت نخ ریسی ندارند نیز می توان پنبه های بهداشتی و پانسمانی یا اسکناس مقاوم در برابر پارگی تولید کرد.

به هر روشی از پسماندهای کشاورزی استفاده شود، از سوزاندن آن بهتر است. *در حال حاضر یک سوم کربن سیاه جهان ناشی از سوزاندن ضایعات کشاورزی است*. *کربن سیاه ۵۰۰۰ بار بیشتر از دی اکسید کربن قابلیت گرم کردن زمین را دارد*.

◾️استفاده از پسماندهای کشاورزی همچنین باعث درآمد بیشتر برای کشاورزان می شود و آسیب پذیری آنها را در بازار بین المللی پنبه کاهش می دهد. برای مثال اخیرا به دلیل همه گیری کرونا، *۴ تولیدکننده بزرگ پنبه در آفریقا نتوانستند ۷۰٪ از تولید پنبه خود را از طریق دریا صادر کنند*.

📍کانال انجمن صنایع خوراک دام ایران
‏https://t.me/irfia_channel

مطلب پیشنهادی

مدیر عامل نامی نو ابر کار آفرین ایران شد

 همایش ابر کارآفرینان ایران یکی از بزرگترین رویدادهای کارآفرینی در ایران است که با هدف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *