قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

تاثیر قطعی برق بر صنایع غذایی در هفته‌های آینده مشخص می‌شود/ فرصت جدید به سودجویان ندهیم

به نقل از ایلنا ; محسن نقاشی در گفت‌وگو با ایلنا با تاکید بر اینکه شرایط کارخانه های صنعت غذا با سایر صنایع بسیار متفاوت است، افزود: قطعی برق بیشتر از هر صنعتی بر صنایع غذایی تاثیرگذار است چراکه این صنعت در هنگام بحران انرژی، جزو صنایع آسیب‌پذیرها است.

وی ادامه داد: صنایع غذایی هم در مواد اولیه و هم در محصول با مشکل فسادپذیری بالا مواجه است که این امر می‌تواند صنایع غذایی را بیش از هر صنعت دیگر تحث تاثیر قطعی منابع انرژی قرار دهد.

نقاشی اظهار کرد: به طور مثال اگر در کارخارنه‌های لبنی یک ساعت برق قطع شود بار میکروبی محصولات به سرعت افزایش می‌یابد و می‌تواند منجر به حذف بخشی از آن شود.

وی با تاکید بر اینکه قطع برق در صنایع غذایی چه با برنامه باشد و چه بدون برنامه زیان به دنبال دارد، افزود: با قطعی برق وقفه در تولید مواد غذایی اتفاق می‌افتد که علاوه بر تولیدکننده، مصرف کننده را نیز متضرر می‌کنند.

به گفته نقاشی؛ تاثیر قطعی برق در صنایع غذایی خیلی سریع خود را در بازار نشان می‌دهد و بازار حداکثر تا چند هفته بعد از آن با کمبود و گرانی روبه رو می‌شود.

وی معتقد است؛ در شرایطی که کمبود در بازار احساس شود افراد فرصت طلب نیز از شرایط به وجود آمده استفاده کرده و بازار را دچار تنش می‌کنند.

نقاشی یادآور شد: هر زمان که با نوسان در عرضه مواجه بودیم دلالان وارد شده و در بازار التهاب بیشتری ایجاد کرده‌اند.

دبیر فدراسیون تشکل‌های صنایع غذایی کشور با بیان اینکه در صورت ادامه قطعی برق باید ستاد بحران تشکیل شود، اظهار کرد: در صورت ادامه قطعی برق و تاثیر آن بر صنایع غذایی نیاز به جلسه سریع ستاد بحران است چراکه بازار با کمبود عرضه و حضور فرصت طلبان دچار نوسانات شدید قیمتی خواهد شد.

نقاشی با اشاره به شیوع ویروس کرونا، افزود: در ابتدای شیوع ویروس همه نگران کاهش عرضه و کمبود محصولات غذایی بودند، اما صنایع با تلاش خود اجازه نداند حتی یک روز قفسه‌های فروشگاه‌ها خالی از محصول شود.

وی ادامه داد: این موضوع سندی برای افتخار مسئولان شده و از آن به عنوان دستاورد خود نام می‌برند در حالی که عدم کمبود در تامین محصولات غذایی در دوران بحران کرونا نتیجه همت تولیدکنندگان بوده است.

نقاشی تاکید کرد: حالا ما از مسئولان انتظار داریم همانطور که تولیدکنندگان برای خالی نماندن بازار از محصولات ضروری تلاش می‌کنند آن‌ها نیز در شرایط سخت تحریم مشکل جدیدی مانند قطع برق ایجاد نکنند.

مطلب پیشنهادی

مدیر عامل نامی نو ابر کار آفرین ایران شد

 همایش ابر کارآفرینان ایران یکی از بزرگترین رویدادهای کارآفرینی در ایران است که با هدف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *