قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
High resolution jpeg included.

گزارش چین؛ بهبود محیط کسب و کار

محیط کسب وکار به منزلۀ محیطی شامل عناصر حیاتی مهم برای فعالیت بنگاه ها و کارآفرینان و یکی از پیش شرط های لازم برای رشد اقتصادی و کاهش فقر در کشورهای درحال توسعه و درحال گذار به حساب می آید. بهبود محیط کسب وکار یکی از مهمترین اجزای برنامۀ اصلاحات وحرکت به سمت اقتصاد باز در چین و طی ۴۰ سال اخیر بوده است.
از سال ۲۰۱۳، این کشور بهینه سازی محیط کسب وکار را یکی از ابزارهای اصلی بهبود رقابت پذیری اقتصادی خود از طریق پیشبرد مداوم اصلاحات سراسری از جمله تمرکز زدایی و توزیع بیشتر قدرت و تسهیل امور اداری، ساده سازی فرآیندهای اخذ تایید و کاهش مالیات ها و هزینه ها در نظر گرفته است.
براساس معیار سهولت پروژه انجام کسب وکار بانک جهانی، چین پیشرفت بسیار چشمگیری در سالهای اخیر داشته و رتبۀ این کشور از جایگاه ۹۶ ام در سال ۲۰۱۴ به رتبه ۳۱ ام جهان در سال ۲۰۲۰ ترقی یافته است.

هدف از این گزارش شامل:
الف-مستندسازی بهبود محیط کسب وکار چین در مراحل مختلف برنامۀ اصلاحات و حرکت به سمت اقتصاد باز از سال ۱۹۷۸ به بعد با توجه ویژه به اصلاحات پس از سال ۲۰۱۳،
ب- تحلیل سیاستها و اقدامات اصلاحی اصلی و ترتیبات نهادی و
ج- آگاه سازی و الهام بخشی به سایر کشورها، به ویژه اقتصادهای جنوبی که همانند چین آرزوی بهبود محیط کسب وکار خود را دارند، است.

یافته های اصلی این پژوهش در زمینۀ تجربه و پیامدهای بهینه سازی محیط کسب وکار عبارتند از:
۱. توجه و رهبری رهبران برتر جهان،
۲. تشویق به آزمایش سیاست محلی و اجرای اصلاحات نهادی،
۳. اجرای قوی دستورکار اصلاحات،
۴. مشارکت بخش خصوصی و استفاده فراگیر از تکنولوژی های الکترونیک و خدمات دولت الکترونیکی ۵. همکاری با سازمان های بین المللی و درس گرفتن از تجربیات جهانی

.

دانلود فایل پیوست

مطلب پیشنهادی

پژوهشکده پولی و بانکی گزارش تولید صنعتی را برای تیرماه منتشر کرد

تصویر صنعت ایران پس از حذف ارز ۴۲۰۰ پژوهشکده پولی و بانکی که بازوی پژوهشی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *