قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

نشست تخصصی امور بازرگانی و صنایع تبدیلی در سی و پنجمین دوره معرفی و تجلیل از برگزیدگان بخش کشاورزی برگزار شد

نشست تخصصی، هم‌اندیشی و تبادل نظر برگزیدگان بخش کشاورزی با مسؤولان وزارت جهاد کشاورزی در حوزه امور بازرگانی و صنایع تبدیلی روز ۲۱ بهمن‌ماه سال جاری در سالن جلسات موسسه آموزش و ترویج کشاورزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، این نشست با حضور رییس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، مدیر کل دفتر ترویج  دانش و فناوری کشاورزی موسسه، قائم‌مقام معاون وزیر در امور صنایع و بازرگانی، مدیران مرتبط استانی و ستادی و اعضای کمیته امور بازرگانی و صنایع تبدیلی و کشاورزان برگزیده این بخش به‌صورت وبینار برگزار شد.

در ابتدای نشست، دکتر مویدی معاون آموزش و ترویج سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، ضمن تشکر از اعضای جلسه و برگزارکنندگان مراسم سی و پنجمین دوره معرفی و تجلیل از برگزیدگان بخش کشاورزی گفت: تولید و تامین برنامه‌های رسانه‌ای و کمک به صدا و سیما در ترویج بخش کشاورزی، شبکه دانشی گسترده کشاورزی، راه‌اندازی شبکه آموزش مجازی کشاورزی در کل کشور و بهره‌گیری از دانش و تجربه محققان و مدرسان در هر نقطه کشور و بازآموزی کارشناسان و مروجان و همچنین بهره‌مندی رایگان بیش از ۴ هزار نفر بهره‌بردار از این آموزش‌ها، ظرفیت‌های بسیار مهمی هستند که به همت مجموعه آموزش و ترویج کشاورزی شکل گرفته است و منجر به افزایش تولید، توانمندسازی بهره‌برداران و در نهایت امنیت غذایی کشور می‌شود.

قائم‌مقام معاونت بازرگانی و توسعه صنایع تبدیلی وزارت جهاد کشاورزی نیز در این مراسم گفت :بخش کشاورزی برخلاف سایر بخش‌های اقتصادی از تولید و رشد خوبی در شرایط تحریم برخوردار بودوی افزود: امیدواریم با اشتغال، سرمایه‌گذاری و افزایش صادرات و بهره‌وری بتوانیم این بخش را توسعه دهیم.

دکتر پرمه با بیان اینکه بخش کشاورزی می‌تواند ارزآوری مناسبی برای کشور ایجاد کند گفت:  همزمان با توسعه کشاورزی در کشور باید بتوانیم صنایع غذایی مرتبط با آن را متوازن توسعه دهیم در غیر این صورت با افزایش ضایعات در این بخش مواجه می‌شویم.

وی تاکید کرد: هنوز صنایع تبدیلی بخش کشاورزی متوازن با تولیدات آن در استان‌های مختلف نیستند که با شناسایی پتانسیل‌های موجود سیاست‌گذاری‌های لازم را انجام می‌دهیم.

در بخش دیگری از این نشست، دکتر پرمه به سوالات و ابهاماتی که توسط کشاورزان برگزیده مطرح شد پاسخ لازم را ارایه کرد.

گفتنی است، امسال ۵ کشاورز برگزیده صادر کننده نمونه محصولات باغی و زراعی و مدیر نمونه واحد صنایع تبدیلی و تکمیلی از استان‌های زنجان، خراسان جنوبی، قم و خراسان رضوی در بخش بازرگانی و صنایع تبدیلی و تکمیلی معرفی و تجلیل شدند.

مطلب پیشنهادی

پژوهشکده پولی و بانکی گزارش تولید صنعتی را برای تیرماه منتشر کرد

تصویر صنعت ایران پس از حذف ارز ۴۲۰۰ پژوهشکده پولی و بانکی که بازوی پژوهشی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *