قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

وزارتخانه های مرتبط با تولید در مورد تشکل‌ها فقط شعار دادند! / وزیر زمانی موفق است که با تشکلها ارتباط ایجاد کند / وزرای صمت و جهاد کشاورزی باید همگام با تولید باشند / مدیران ناکارآمد در خصوص مشورت با تشکل‌ها مشکل دارند / رییس جمهور دولت سیزدهم به تولید توجه کند

دبیر فدراسیون تشکل‌های صنایع غذایی کشاورزی ایران گفت: وزارتخانه های مرتبط با تولید در مورد تشکل‌ها فقط شعار دادند.

محسن نقاشی گفت: وزرای اسبق چند وزارتخانه ذیربط به تولید مانند جهاد کشاورزی، صمت و بهداشت در مورد تشکل‌ها فقط شعار دادند و فقط به تشکلهایی که بله قربان گو بودند احترام گذاشتند و این با نفس قانون در مورد تشکل‌ها مغایرت دارد. این وزارتخانه ها مقابل تشکلها بوده اند و حاصل این ایده ی بی تدبیری، این است که شاهد بوده ایم.

وی افزود: وزرای دولت سیزدهم مسلما زمانی موفق خواهند شد که ارتباط تنگاتنگی با تشکل‌ها ایجاد نمایند در غیر اینصورت مطمئن باشند شرایط ‌هیچ تغییری نخواهد کرد و وضعیت بدتر خواهد شد. وزرای محترم یقین داشته باشند که این مدیران دولتی اگر به تنهایی قادر به رفع موانع و مشکل بودند که اقتصاد و تولید، این اوضاع را نداشت.

وی گفت: راه حل مقابله با فساد در دولت و رفع موانع تولید، جلسات مکرر و بهره برداری از ظرفیت تشکل‌ها و واگذاری تصدی گری به تشکلهاست.

دبیر فدراسیون تشکل‌های صنایع غذایی کشاورزی ایران گفت: بر هیچکس پوشیده نیست که بدترین و سخت ترین دوران اقتصادی را بسر می بریم که فقط قسمتی از آن نتیجه تحریم‌های خارجی بوده و اکثریت آن، خود تحریمی ها و مواضع ضد تولیدی و حفظ منافع خارجی ها توسط جناح‌های مشترک المنافع غربی بوده است. شاهد بوده ایم که بخشنامه های غیرقانونی مانند قانون انتزاع و دستبرد به قوانین ضد صادراتی و قوانین انحرافاتی که عملا واردات کالاهای غیرضروری را قانونی و کالاهایی که ضرورت تولید بوده را منع کرده اند شاهد ناتنظیم بازارهایی بوده ایم که تنها در منافع عده ای ضد تولید و در جهت منافع جریان دلال هدایت می‌شده است و گواه این پدیده ی ضد تولید، بخشنامه های لحظه ای می‌باشد. هر بخشنامه و یا هر قانونی که در جهت منافع تولید بوده، از نطفه خفه شده است و اقتصاد، تولید و معیشت مردم اینست که شاهد هستیم.

محسن نقاشی افزود: تحریمها نیز بهانه ای برای سودجویان و فرصت طلبان بوده است لذا از رییس جمهور دولت سیزدهم تقاضا داریم همانطور که بارها تاکید نمودند که پاکدستی و انقلابی بودن و ضد فساد بودن، یک اصل اولیه می‌باشد و از آنجایی که غیرمتخصص بودن مدیران در امور باعث فساد می گردد لذا از بکارگیری مدیرانی که اشراف به کار و علم کار را نداشته باشد و جریان فاسد ضد تولید با انواع ترفندها وارد سیستم می کنند جلوگیری شود.

وی گفت: افراد و مدیران ناکارآمد در طول چندین سال گذشته با مشورت کردن با تشکل‌های مردم نهاد مشکل داشته اند.

وی تاکید کرد: از ریاست جمهور دولت سیزدهم درخواست می‌شود با تمام قدرت، توطئه های جریان ضد تولید را خنثی نمایند و در مورد انتخاب وزرای صمت و جهاد کشاورزی، علی الخصوص معاونین و مدیران کل طوری تعیین شوند که بتوانند همگام با تولید باشند. در این چند سال متاسفانه مدیرانی مسئولیت داشته اند که مدیریت یک مزرعه کوچک و یا کارگاه صنعتی را انجام نداده بودند.

دبیر فدراسیون تشکل‌های صنایع غذایی کشاورزی ایران در پایان به دهقان نیوز گفت: تولیدکنندگان صنایع غذایی و کشاورزی با تمام ناامیدی و مشکلات ساختگی که توسط جریان ضد تولید برای آنها ایجاد شده است، صبورانه مقاومت نمودند و در این شرایط تاریخی، انتظار توجه خاص رییس جمهور دولت سیزدهم را به تولید دارند.

مطلب پیشنهادی

وام زنجیره‌ای در زمین کشاورزی

تولید غذا آسان‌‌‌تر خواهد شد؛ اگر فاز سوم طرح تامین زنجیره‌‌‌ای عملیاتی شود. این چکیده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *