قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

روز حمایت از صنایع کوچک گرامی باد

جناب آقای راجی اسدآبادی رئیس آموزش و مطالعات راهبردی فدراسیون صنایع غذایی، ٢١ مرداد روز حمایت از صنایع کوچک و متوسط را به کلیه صنعتگران و تسهیل کنندگان مسیر صنایع تبریک گفتند و ابراز امیدواری کرد که هر چه زود تر شاهد بهبود فضای کسب وکار (تدوین لایحه قانون خاص حمایت از صنایع کوچک،اصلاح قانون کار و مالیات و عوارض صادرات متناسب با ویژگی های صنایع کوچک) باشیم.

در دهه‏ های اخیر، با تغییر در ساختار صنعتی کشورها، رشد و گسترش صنایع کوچک و متوسط در استراتژی توسعه صنعتی کشورها از جایگاه خاصی برخوردار شده‏است. با توجه به تجربه موفق کشورهای تازه صنعتی شده، کارشناسان و سیاست­گذاران اقتصادی معتقدند که در کشورهای درحال توسعه و توسعه‏ یافته، بخش خصوصی به‏ ویژه صنایع کوچک و متوسط، عامل مهمی در توسعه اقتصادی هستند. بررسی ­ها نشان می­دهند که این صنایع با کارآفرینی، نوآوری و ایجاد فرصت­های شغلی جدید، بر رشد اقتصادی اثر می‏گذارند. به همین دلیل، در ایران، به منظور توسعه فعالیت ­های اشتغال‏زا، بنگاه‏های خرد و متوسط مورد توجه قرار گرفته‏ اند.
علاوه بر این، با توجه به این‏که درصد بالایی از واحدهای صنعتی کشور، کوچک و متوسط هستند و بیش از نیمی از شاغلان بخش صنعت را در خود جای داده‏اند این صنایع از اهمیت بسزایی برخوردار شده و می‏توانند نقش اساسی در برنامه‏ های آتی توسعه صنعتی و اقتصادی کشور داشته باشند.

مطلب پیشنهادی

خلاصه راهبردی طرح برنامه‌ریزی منطقه‌ای برای ایجاد اشتغال پایدار به‌منظور کاهش وابستگی معیشت کشاورزان به منابع آب

بحران آب، یکی از مهم‌ترین مسائل پیش روی امروز جامعه ایرانی است و در اولویت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *