قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

روز حمایت از صنایع کوچک گرامی باد

جناب آقای راجی اسدآبادی رئیس آموزش و مطالعات راهبردی فدراسیون صنایع غذایی، ٢١ مرداد روز حمایت از صنایع کوچک و متوسط را به کلیه صنعتگران و تسهیل کنندگان مسیر صنایع تبریک گفتند و ابراز امیدواری کرد که هر چه زود تر شاهد بهبود فضای کسب وکار (تدوین لایحه قانون خاص حمایت از صنایع کوچک،اصلاح قانون کار و مالیات و عوارض صادرات متناسب با ویژگی های صنایع کوچک) باشیم.

در دهه‏ های اخیر، با تغییر در ساختار صنعتی کشورها، رشد و گسترش صنایع کوچک و متوسط در استراتژی توسعه صنعتی کشورها از جایگاه خاصی برخوردار شده‏است. با توجه به تجربه موفق کشورهای تازه صنعتی شده، کارشناسان و سیاست­گذاران اقتصادی معتقدند که در کشورهای درحال توسعه و توسعه‏ یافته، بخش خصوصی به‏ ویژه صنایع کوچک و متوسط، عامل مهمی در توسعه اقتصادی هستند. بررسی ­ها نشان می­دهند که این صنایع با کارآفرینی، نوآوری و ایجاد فرصت­های شغلی جدید، بر رشد اقتصادی اثر می‏گذارند. به همین دلیل، در ایران، به منظور توسعه فعالیت ­های اشتغال‏زا، بنگاه‏های خرد و متوسط مورد توجه قرار گرفته‏ اند.
علاوه بر این، با توجه به این‏که درصد بالایی از واحدهای صنعتی کشور، کوچک و متوسط هستند و بیش از نیمی از شاغلان بخش صنعت را در خود جای داده‏اند این صنایع از اهمیت بسزایی برخوردار شده و می‏توانند نقش اساسی در برنامه‏ های آتی توسعه صنعتی و اقتصادی کشور داشته باشند.

مطلب پیشنهادی

وام زنجیره‌ای در زمین کشاورزی

تولید غذا آسان‌‌‌تر خواهد شد؛ اگر فاز سوم طرح تامین زنجیره‌‌‌ای عملیاتی شود. این چکیده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *