قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
کاهش ضایعات کشاورزی با فناوری نانو راه اندازی آزمایشگاهی برای تصفیه آب های سطحی

نانو فناوری در کشاورزی؛ بهبود عملکرد و ارزش افزوده روی محصولات

مدیر توسعه کسب و کارهای بخش کشاورزی گفت: فناوری نانو می‌تواند در ۵ حوزه نهاده‌ها، بسته بندی، آب، تغذیه و ایمنی می‌تواند ایفای نقش داشته باشد و بهبود عملکرد، کاهش مصرف آب و ایجاد ارزش افزوده از جمله نتایج آن است.

وی با بیان اینکه ستاد نانو در دهه دوم فعالیت خود روی حل مسائل صنعت تمرکز داشت افزود: در حال حاضر ستاد نانو از تجهیزات مختلف برای بهبود شرایط کشاورزی استفاده می‌کند و در این ده سال روی تجاری سازی دانش نانوی انباشت شده و حل مسائل صنعت تمرکز دارد که فناوری نانوبابِل که روی ایجاد حباب‌هایی با میزان اکسیژن بالا در داخل آب کار می‌کند، از جمله فناوری هاست.

اشراقی از اجرایی شدن این فناوری خبر داد و گفت: با این فناوری به دنبال بهبود عملکرد، کاهش مصرف آب و ایجاد ارزش افزوده بودیم و حدود ۲۰ درصد در این پروژه افزایش راندمان داشتیم.

وی با اشاره به فناوری سطح نانو به عنوان یکی از فناوری‌ها نانو بیان کرد: در ساخت تجهیزات وابسته به خارج هستیم و به سمت تغییر شرایط پیش می‌رویم.

مدیر توسعه کسب و کارهای بخش کشاورزی ستاد نانو ضمن توصیه به بخش کشاورزی برای استفاده از این فناوری‌ها خاطرنشان کرد: فناوری نانو می‌تواند در ۵ حوزه نهاده‌ها، بسته بندی، آب، تغذیه و ایمنی می‌تواند ایفای نقش داشته باشد.

اشراقی در مصاحبه با رادیو گفت و گو ضمن اشاره به پروژه ستاد نانو روی کودهای آهسته رهایش اظهار کرد: مشتری برای این کودها نبود و همین معضل بزرگی برای توزیع کننده‌های کود ایجاد کرد.

وی گفت: دو سال گذشته روی محصول دور ریز برای پروداکت شرکت صنایع غذایی زر ماکارون، ارزش افزوده قابل توجهی ایجاد کردیم که با توجه به شرایط کرونا و اهمیت سیستم ایمنی افراد توانستیم زمان ماندگاری این محصول را که با قیمت خیلی کمی ایجاد شده بود، تا یکسال افزایش دهیم.

مطلب پیشنهادی

پژوهشکده پولی و بانکی گزارش تولید صنعتی را برای تیرماه منتشر کرد

تصویر صنعت ایران پس از حذف ارز ۴۲۰۰ پژوهشکده پولی و بانکی که بازوی پژوهشی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *