قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

ذخیره کالاهای اساسی در کشور مناسب است

نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون وضعیت ذخایر استراتژیک ما از لحاظ ذخیره کالاهای اساسی خوب است و تمهیداتی انجام شده که مشکلی در تامین کالاهای اساسی نداشته باشیم.

علی نیکزاد درباره جلسه سه‌شنبه شب با وزیر جهاد کشاورزی در مجلس شورای اسلامی افزود: تعدادی از نمایندگان مجلس درباره تامین کالاهای اساسی نگرانی داشتند و شب گذشته وزیر جهاد کشاورزی به مجلس دعوت شد و در موضوع تامین کالاهای اساسی از جمله گندم، برنج، گوشت، مرغ و سایر کالاهای اساسی که هم باید ذخیره استراتژیک داشته باشیم و هم بتوانیم تمهیداتی را از الان برای شب عید فراهم کنیم، توضیحاتی ارائه کرد.

وی اظهار داشت: با همه قوت و قدرت کارها در وزارت جهاد کشاورزی در حال انجام است و آنچه که در گمرکات دپو شده هم در حال ترخیص است و تمهیدات بسیار خوبی هم فراهم شده تا شب عید به مشکلی در زمینه تامین کالاهای اساسی برنخوریم.

نیکزاد با بیان اینکه در زمان تغییر دولت وضع خوبی نداشتیم، گفت: اما در حال حاضر هم وضعیت استراتژیک ما از لحاظ ذخیره کالاهای اساسی خوب است و هم اینکه تمهیداتی انجام شده که مشکلی در تامین کالاهای اساسی نداشته باشیم.

وی درباره تعلق گرفتن ارز ترجیحی در نیمه سال دوم سال به کالاهای اساسی افزود: اکنون قانون چنین موضوعی را مصوب نکرده و دولت باید پیشنهادی را به مجلس ارایه دهد و مجوز برای مازاد بر آنچه که پیشتر مصوب شده بگیرد، زیرا مبلغ هشت میلیارد دلار برای شش ماهه اول سال هزینه شده است.

نایب رییساول مجلس اضافه کرد: بنابراین امیدواریم دولت به سرعت این پیشنهاد را به مجلس ارائه دهد و همکاران ما در مجلس با درک واقعیت مهم بودن تامین کالاهای اساسی برای مردم و همچنین قیمت مناسب برای کالاهای اساسی درباره آن تصمیم گیری کنند.

مطلب پیشنهادی

خلاصه راهبردی طرح برنامه‌ریزی منطقه‌ای برای ایجاد اشتغال پایدار به‌منظور کاهش وابستگی معیشت کشاورزان به منابع آب

بحران آب، یکی از مهم‌ترین مسائل پیش روی امروز جامعه ایرانی است و در اولویت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *