قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

بودجه ۳۸۷ میلیارد یورویی اتحادیه اروپا برای حمایت از کشاورزی

کمیسیون کشاورزی اتحادیه اروپا با راهبرد تضمین حداقل درآمد کشاورزان و تولید غذای سالم، سیاست‌های حمایت از کشاورزی جدید خود را با بودجه ۳۸۷ میلیارد یورویی تصویب کرده است. این سیاست حمایتی در قالب سه بخش اصلی پرداخت یارانه مستقیم، توسعه روستا و مداخلات بازار، در بازه زمانی ۲۰۲۷-۲۰۲۳ اجرا خواهد شد.

اتحادیه اروپا متشکل از ۲۸ کشور است که طی ۶۰ سال گذشته به منظور پاسخگویی به نیاز غذایی کشورهای عضو و استفاده از منابع طبیعی در این قاره، اقدام به تدوین سیاست های حمایتی مختلف از بخش کشاورزی کرده است. سیاست حمایت از کشاورزی در اتحادیه اروپا در قالب سیاست مشترک کشاورزی موسوم به common agricultural policy به اختصار cap انجام می گیرد.

این سیاست ها در قالب سیاست حمایت از تولید و توسعه روستایی برای مدت چند ساله تدوین و در کشورهای عضو اجرایی می شود. سیاست مشترک کشاورزی cap طی ۶۰ سال گذشته با تحول های جدی در حوزه حمایت از کشاورزی مواجه بوده است. و آخرین نسخه این سیاست مربوط به سال ۲۰۲۷-۲۰۲۳ است. در سیاست جدید برنامه حمایت از کشاورزی تمامی کشورهای عضو این اتحادیه مشخص است.

تضمین حداقل معیشت کشاورزان و تولید غذای سالم راهبرد اصلی سیاست cap
طی ماه های اخیر مسئولین بخش کشاورزی اتحادیه اروپا پس از چندین دور مذاکره، سرانجام سیاست حمایت از کشاورزی جدید برای دوره زمانی ۲۰۲۳ الی ۲۰۲۷ را تصویب کردند. اولویت اصلی در این سیاست تامین حداقل معیشت کشاورزان و تولید غذای سالم و پایدار برای جوامع اروپایی عنوان شده است.

اهداف اصلی سیاست مشترک کشاورزی برای این دوره زمانی شامل تضمین درآمد عادلانه برای کشاورزان، افزایش رقابت پذیری تولیدات کشاورزی، ایجاد تعادل میان بازیگران زنجیره ارزش غذا، اقدامات و سیاست های متناسب با تغییرات آب و هوایی، حفاظت از محیط زیست، توسعه روستایی و تضمین کیفیت و سلامت غذا عنوان شده است.

هر کدام از کشورهای اروپایی متناسب با راهبردهای اصلی سیاست مشترک کشاورزی cap برای بازه زمانی مذکور در محورهای حمایت از درآمد کشاورزان، توسعه روستایی و مداخله در بازار تدوین می کنند و به کمیسیون کشاورزی اتحادیه اروپا ارائه خواهند داد.

.

منبع European Commission website

مطلب پیشنهادی

تشدید قیمتگذاری دستوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *