قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

امضای تفاهم نامه همکاری سازمان مرکزی تعاون روستایی با شبکه توسعه اجتماعی رسالت

تفاهم‌نامه همکاری مشترک سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران و شبکه توسعه اجتماعی رسالت با هدف ایجاد کانون های همیاری اجتماعی امضا شد.

به نقل از پات؛ این تفاهم نامه به منظور فراهم شدن شرایط برای ورود تشکل های کشاورزی تحت پوشش سازمان تعاون روستایی به شبکه توسعه اجتماعی رسالت و بهره مندی آنها  از خدمات اعتباری و فنی این شبکه با حضور مدیرعامل ،اعضای هیئت مدیره و جمعی از معاونین و مدیران ستادی سازمان مرکزی تعاون روستایی همچنین مسئولین شبکه توسعه اجتماعی رسالت امضا شد.

در ابتدای این جلسه مهندس طهماسبی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران ضمن خیرمقدم و اشاره به پیشینه پر بار سازمان گفت: در سالهای اخیر با وجود برخورداری سازمان مرکزی تعاون روستایی از سرمایه های عظیم انسانی و اقتصادی ،این نهاد مورد غفلت واقع شده و سازوکارمناسبی برای تقویت مالی این شبکه گسترده مردمی مهیا نشده است.

وی در ادامه افزود: اتحادیه ها، تعاونی ها، تشکل ها، انجمن ها و همچنین اصناف کشاورزی از سرمایه های اجتماعی بخش کشاورزی هستند که برای پویایی نیازمند اتخاذ ساز و کارهایی برای تحرک بخشی و سود بخشی از طریق تشکیل سرمایه و سرعت بخشیدن به گردش نقدینگی برای قشر کشاورزان می باشند و این تفاهم نامه برای تحقق این موضوع پیش بینی شده است.

مهندس طهماسبی اظهار کرد:: کشاورزی فعالیت بسیار ریسک پذیری است و بعضی محصولات آن مانند گندم و سیب گردش نقدینگی سالی یک بار دارند و ارزش افزوده در آنها ایجاد نمی شود مگر این که از بیرون به آنها تغذیه شود .این موضوع سبب شده که تشکیل سرمایه درون شبکه ضعیف شود در صورتی که بسترهای لازم برای توسعه آن وجود دارد مثل فروشگاه های روستا بازار.در صورتی که تزریق مالی به صورت کمک های اعتباری کم بهره عملیاتی گردد ارزش افزوده بسیار زیادی برای بخش کشاورزی کشور ایجاد می شود.

در ادامه محمدحسین حسین زاده مدیرعامل و راهبر شبکه توسعه اجتماعی رسالت با تشریح نحوه شکل گیری و ساختار اجرایی این شبکه در مناطق مختلف کشور و بویژه مناطق روستایی اظهار داشت: در این تفاهم نامه سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران و شبکه تشکل های تحت پوشش آن به عنوان سازمان حامی در جهت ایجاد کانون های همیاری اجتماعی همکاری خواهند داشت و اعضای آنها به عنوان جامعه هدف، خدمات مورد نیاز به آنها بر اساس الگوی توسعه اجتماعی رسالت دریافت می دارند.

وی افزود: کانون همیاری اجتماعی تشکلی مردمی است که اعضای آنها افراد مرتبط به هم در سطح محله، روستا، خانواده، تشکل و یا سازمان شکل می گیرند. تا پایان سال ۹۹ تعداد ۲۳۰۰۰ کانون همیاری اجتماعی عضو شبکه اجتماعی رسالت می باشند.

حسین زاده سپس در حین نمایش فیلم هایی از اقدامات اعتباری بانک رسالت در مناطق روستایی و دور افتاده به اقدامات این بانک در ارائه وام های کم بهره به عشایر ،اتحادیه دام های سبک و پرورش مرغ بومی اشاره کرد و گفت:برای توسعه تعاونی های روستایی زنان از بعد از عید فطر اولین نمونه های عملیات را در چند استان پایلوت اجرایی می کنیم و هر تعاونی را در سیستم به عنوان یک کانون همیاری اجتماعی تعریف خواهیم کرد.

در پایان جلسه متن تفاهم نامه همکاری مشترک بین سازمان مرکزی تعاون روستایی و شبکه توسعه اجتماعی رسالت به امضای مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی و شبکه توسعه اجتماعی رسالت رسید. براساس این تفاهم‌نامه تعاونی ها، اتحادیه های شهرستانی، استانی و ملی، شرکت های سهامی زراعی، نظام های صنفی کشاورزی، انجمن ها و سازمانهای مردم نهاد در حوزه های مرتبط با سازمان تعاون روستایی و همچنین پرسنل این سازمان و مجموعه های تابعه آن، جهت عضویت در کانون های همیاری اجتماعی اقدام می نمایند.

سازمان، مجموعه های تابعه و تشکل های تحت پوشش با هماهنگی و همکاری شبکه توسعه اجتماعی رسالت نسبت به تشکیل کانون های همیاری اجتماعی اقدام و اعضای کانون های همیاری اجتماعی را جهت دریافت تسهیلات قرض الحسنه به بانک رسالت که یکی از زیر مجموعه های شبکه توسعه اجتماعی رسالت است معرفی می کنند. تسهیلات قرض الحسنه پرداختی طبق ضوابط این بانک، با سقف بازپرداخت حداکثر۶۰ماهه و کارمزد ۲ درصد می باشد.

مطلب پیشنهادی

مدیر عامل نامی نو ابر کار آفرین ایران شد

 همایش ابر کارآفرینان ایران یکی از بزرگترین رویدادهای کارآفرینی در ایران است که با هدف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *