قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

تلاش برای نجات تولید صنایع غذایی کشاورزی و امنیت غذا

دبیر فدراسیون تشکلهای صنایع غذایی کشاورزی ایران مطرح کرد:
تلاش برای نجات تولید صنایع غذایی کشاورزی و امنیت غذا
دبیر فدراسیون تشکلهای صنایع غذایی کشاورزی ایران گفت: برای نجات تولید صنایع غذایی کشاورزی و امنیت غذا تمام تلاشمان را بکار میبریم

***

هیات مدیره فدراسیون درجلسه هم اندیشی صنایع غذایی که مدیر عامل انجمن روغن و چند واحد صنایع غذایی  به  میزبانی شرکت صنایع غذایی ویتانا با حضور آقای مهندس قاسمی برگزار شد، در این جلسه مهندس محسن نقاشی گفت: آقای مهندس قاسمی حال تولید خیلی بد است و بدترین شرایط تاریخی را طی می‌کند .تمام مشکلاتی که باید در جلسات هم اندیشی مطرح شود تکراری است و تمام مسئولین از مشکلات تولید اطلاع کامل دارند و هیچکس هیچ اقدامی برای تولید انجام نمیدهد،اساسا اراده ای وجود ندارد دستهای پشت پرده و جریانهای ضد تولید علنی شده اند.
وی افزود: جلسه ای که به هماهنگی شما فدراسیون صنایع غذایی با اقای وزیر صمت تشکیل شد و در آن جلسه آقای وزیر به معاون خود دستور دادند که کمیته ای بمنظوررفع مشکلات صنایع غذایی با حضور تشکلات تشکیل شود و این کارگروه تشکیل نشد. متاسفانه وزیر هم تنهاست حتما صلاح نمیدانند که در روزهای پایانی عمر دولت معاونین جدیدی را جایگزین کنند و اداره امور صنعت با همین فرمان پیش میرود.
وی ادامه داد: معاونین باید بازوان یک وزیر باشند و حامی تولید که متاسفانه معاونین بیشتر حامی بازرگانان هستند تا تولید کنندگان.
دبیر فدراسیون تشکلهای صنایع غذایی کشاورزی عنوان کرد: بانکها، دارایی، بیمه،گمرکات، صمت،جهاد، ادارات نظارتی همه خواسته و ناخواسته در بهمراهی مخالفین تولید با تمام قدرت و سرعت در ناامید کردن تولید کنندگان تلاش دارند. تولیدکنندگان فقط حالت تدافعی در مقابل جریانهایی هستند که روزانه از دولت و ملت حقوق میگیرند که سنگ اندازی کنند و مجوزهای تولیدکنندگان ماهها و به سال طول می‌کشد شما کشورهای مختلف سفر داشته آید و اطلاع دارید در کدام کشور کسی جرات میکند که ضد تولید باشد؟

نقاشی گفت: شاهد کمبود نهاده ها و نابسامانی ها بوده اید و صد درصد این مشکلات تاثیرات مخربی بر امنیت غذا دارد. شما از کشاورزی اطلاع دارید چه اوضاعی دارد وضعیت گندم را میدانید که چه شرایطی دارد. هر روز مشکلی برای تولید می تراشند یک روز روغن، یک روز شکر، یک روز نهاده، یک روز مواد اولیه بسته بندی و سر منشا همه اینها فساد و سودجویی های سرسام آور است و هیچ ارتباطی به تحریمها و نفت و غیره ندارد فقط و فقط در دست جریانهایی سودجویان است که جریان ضد تولید و کارشکنی ها و سیاست بازی ها را ایجاد میکنند و ثروت اندوزی میکنند و به تنها چیزی که فک نمیکنند منافع ملی و مردم است.

در ادامه آقای مهندس قاسمی گفت: همانطور که در این چند سال مقام معظم رهبری توجه ویژه به تولید داشته اند باید با تمام قوا برنامه‌ریزی کنیم که مانع زدایی شود و تولید کنند ه حمایت شود . در تمام کشورهای توسعه یافته حمایت از تولید یک ضرورت است .
اخیرا عده ای خیر خواه با نیت انسانی گروههایی تشکیل میدهند و به مستمندان کمک میکنند و این عمل قابل ستایش است ولی ما باید شرایطی ایجاد کنیم که  از تولید حمایت کنیم و بیکاری را کاهش بدهیم و شغل ایجاد کنیم و اقتصاد رونق داشته باشد متاسفانه با تعطیلی کارخانه و بیکاری فقر ایجاد میشود . ما باید ریشه فقر را توسط تولید ازبین ببریم. متاسفانه آمارها نشان میدهد اگر چنانچه  تمام تلاشمان را از امروز بکار بگیریم و شرایط اقتصادی را مناسب و رشد اقتصادی ایجاد کنیم، در هشت سال آینده شرایط را میتوانیم به سال نود برسانیم و باید و باید از تولید حمایت کنیم، هیچ کشوری بدون صادرات امکان ندارد که به توسعه و شکوفایی برسد .

وی افزود: تولیدکنندگان بازار صادرات را با تلاش و سختی بدست میاورند ولی یک تصمیم اشتباه یا یک بخشنامه بی حساب باعث میشود که تولیدکننده که با چه سختی بازار صادرات را بدست آورده  نتواند بازار خود را حفظ کند و این در اقتصاد بدترین شکل است. من مطمئنم که فقط  که با تولیدکنندگان میتوانیم از این شرایط عبور کنیم و هیچ راه دیگری وجود ندارد.

مطلب پیشنهادی

تشدید قیمتگذاری دستوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *