قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

صنایع غذایی بخش کشاورزی هلند

بزرگترین صنعت هلند، صنعت کشاورزی هلند است. اقتصاد هلند بسیار توسعه یافته است. در حقیقت، اقتصاد آن به عنوان هفدهمین اقتصاد بزرگ جهان نقش مهمی در اقتصاد اروپا ایفا می کند. هلند کشوری است که در شمال غربی اروپا واقع شده و دارای مناطق جزیره ای در کارائیب است. این کشور با مساحت ۱۶,۰۴۰ مایل مربع، ۱۷ میلیون نفر جمعیت دارد.

در سال ۲۰۱۷، موسسه بین المللی توسعه مدیریت سوئیس، هلند را پنجمین اقتصاد رقابتی جهان معرفی کرد. همچنین این کشور از آزادی اقتصادی بالایی برخوردار است. براساس فهرست شاخص آزادی اقتصادی، اقتصاد هلند، سیزدهمین اقتصاد آزاد سرمایه داری در جهان است.

هلند یکی از ۱۰ صادرکننده برتر جهان است. صنعت مواد غذایی، بزرگترین صنعت این کشور است، در حالی که سایر صنایع بزرگ شامل صنایع انرژی، شیمیایی، تجارت، ماشین آلات، متالورژی، کالا ها و خدمات برقی و گردشگری است.

صنایع غذایی و صنعت کشاورزی هلند
به لطف بخش کشاورزی مکانیزه هلند و فناوری نو آورانه و کشاورزی پیشرفته در هلند، موقعیت جغرافیایی مطلوب در قلب اروپا، آب و هوای معتدل و خاک های حاصلخیز و مسطح هلند، این کشور یکی از صادر کنندگان برتر مواد غذایی و محصولات کشاورزی در جهان است. صنعت کشاورزی هلند روز به روز توسعه یافته و درآمد قابل توجهی برای کشور هلند کسب می کند.

صنعت کشاورزی هلند بر صادرات بین المللی تمرکز دارد. در واقع صادرات کشاورزی هلند حدود ۲۱٪ از ارزش کل صادرات کشور را به خود اختصاص می دهد. صادرات کشاورزی هلند رتبه اول اتحادیه اروپا (EU) را دارد و پس از آمریکا (آمریکا) رتبه دوم در جهان است.

همچنین صنعت کشاورزی هلند ۴ درصد از نیروی کار هلند را به کار می گیرد و مازاد بزرگی برای صنایع غذایی و فرآوری تولید می کند. گوجه فرنگی، فلفل، خیار، سیب، گل، گل پیاز و گیاهان تازه و… از محصولات کشاورزی هلند به شمار می روند که به سایر کشور ها صادر می شوند.

مسلما درآمد هلند از کشاورزی، به لطف کشاورزی مدرن هلند، بخش عظیمی از درآمد کشور هلند را تشکیل می دهد.
هلند دومین صادرکننده مواد غذایی جهان، آن هم با کاهش ۹۰ درصد مصرف آب و حذف آفت کش ها به شمار می رود.

هلند دانش و فنآوری را برای تحول در کشاورزی به کار گرفته است.

بازده تولید بیش از دو برابر میانگین جهانی می باشد.

بخش های بزرگی از کشور هلند با گلخانه ها پوشیده شده است.

هلند بیش از هر کشوری گوجه، فلفل و خیار صادر می کند.

داستان موفقیت هلند از این رو شگفت انگیز می باشد که یک کشور کوچک با تراکم جمعیت (۱۳۰۰ نفر در مایل مربع) بالا است.
آمریکا اولین صادرکننده مواد غذایی جهان ۲۷۰ برابر بزرگتر از هلند است.

بیش از ۱۴۰ کشور (مانند چین، هند، مکزیک، برزیل، غنا و اتیوپی) روش های توسعه یافته توسط کشاورزان هلندی را اقتباس کرده اند.
تا سال ۲۰۵۰ میلادی جمعیت جهان به ۱۰ میلیارد نفر خواهد رسید و غذای بیشتری نیاز است.

مطلب پیشنهادی

عید سعید فطر مبارک

  فرارسیدن عید سعید فطر را به دست اندرکاران صنایع غذایی کشاورزی ایران تبریک عرض …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *