قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

کارآمدی نظام اداری در گرو آموزش مدیران ( دولتی و خصوصی ) بخش سوم

***

سر مقاله روزنامه اقتصادی و اجتماعی اقتصاد پویا ؛ کارآمدی نظام اداری در گرو آموزش مدیران ( دولتی و خصوصی ) بخش سوم :

در ادامه بخش اول و دوم در خصوص منطق برنامه ریزی و توسعه کشور ، رشد و توسعه اقتصادی و اجتماعی یکی از اهداف مهم تمام کشورها به ویژه در ۵۰ ساله اخیر بوده است. آموزش به عنوان یکی از ارکان مهم توانمندسازی نیروی انسانی در جامعه ، برای نیل به کارآمدی نظام اداری کمک کرده و به مرور جریان درونی شدن فرهنگ بهره وری و مشارکتی را در کلیه افراد جامعه تثبیت و تقویت کند.
یکی از مباحث کلیدی در سازمان ها اعم از بخش خصوصی و دولتی بارگیری شتاب زده می باشد. به نقل از مایکل وولکاک بارگیری شتابزده به این معنا است که ما از سیستم ، انبوهی از کار های بسیار دشوار را می خواهیم، پیش از آنکه واقعا توان آنرا داشته باشد. مسئله بسیار مهم دراینجاست ، که سیستم هایی که برای ادارهء دنیای مدرن ایجاد شده است ، بسیار پیشرفته اند و مدت زمان زیادی طول کشیده که به این موقعیت برسند. متاسفانه کاری که معمولا انجام می پذیرد آن است که سیستمی را می سازیم و می خواهیم به سرعت به نتیجه برسد و از آن ، انجام کارهایی را بخواهیم که فراتر از توان واقعی اش باشد مانند حاکمیت قانون ، احترام به محیط زیست و کار آمدی نظام اداری و….
برخی کشورها، اگر نگوییم سدها ، دست کم دهه ها طول کشیده تا راه انجام کارها را یاد بگیرند ، نه فقط چند نفر ، بلکه صدها و شاید هزاران نفر بصورت همزمان یاد گرفته اند که چگونه این کارها را پی ریزی و عمل کنند. اگر کاری را که بسیار پیچیده و منابع مالی و تمهیدات سیاسی زیادی را صرف کرده ایم را بخواهیم سریع انجام دهیم، به نتیجه نخواهد رسید و به این دلیل است که بار زیادی بروی آن تحمیل کرده ایم و می خواهیم زود به نتیجه برسیم ، در این حالت کلیه اقدامات شما شکست خورده و حتی بعضا مشروعیت انجام آن کار و اینکه آیا شما می توانید آن کار را انجام دهید را به خطر می اندازد. لذا رعایت ترتیب امور و انتظارات معقول بسیار مهم است.
تحول یعنی تغییر در شکل و ساختار یا ماهیت یک چیز و هدف از تحول اداری عبارت است از تقویت توانمندی های نظام اداری درجهت ایفای کارآمد و ظایف و نقش فعلی سازمان به عبارتی انطباق نقش ها، توانمندی ها و قابلیت های نظام اداری است که برای توسعه ضروری می باشد و نوسازی و تحول اداری یکی از اساسی ترین نیازهای تغییراتی است که عمده وظایف این واحد مطالعات میدانی ازعملکرد سازمانی، تعیین کارآیی و بهره وری نیروی انسانی و در نهایت شناسایی نقاط قوت وضعف و برنامه ریزی برای اصلاح برون داد سازمان و افزایش بهره وری سازمانی می باشد پس تحول نظام اداری به عنوان یک عامل مهم می تواند در جهت داشتن نیروی انسانی توانمند بسیار اثر گذار باشد و امروزه اهمیت نیروی انسانی تاحدی است که برخی صاحب نظران معتقدند که آنچه در نهایت روند توسعه اقتصادی و رفاه اجتماعی یک کشور را تعیین می کند، منابع انسانی آن کشور است، نه سرمایه یا منابع مادی دیگر.

***

برای مطالعه نسخه کامل سرمقاله بر روی عکس زیر کلیک کنید :

مطلب پیشنهادی

فراهم سازی زمینه های بهره مندی شبکه تشکل های تحت پوشش سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران

احتراما در راستای فراهم ساختن زمینه های بهره مندی شبکه تشکل های تحت پوشش سازمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *