قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

بروکراسی اداری در ایران کفش آهنین می‌خواهد / پیشنهادی برای شفاف سازی

دبیر فدراسیون تشکلهای صنایع غذایی کشاورزی ایران گفت: متاسفانه بروکراسی ها و تصمیم‌گیری‌های سلیقه‌ای، شدیدا باعث کندی و تعطیلی چرخه‌ی تولیدگردیده است.

مهندس محسن نقاشی، دبیر فدراسیون تشکلهای صنایع غذایی کشاورزی ایران گفت: با توجه به آنکه ” امنیت غذا ” یکی از دغدغه‌های اصلی جوامع بشری بشمار می‌آید بر همین اساس کشورهای توسعه یافته جهان به این امر مهم توجه ویژه داشته اند.

 

مهندس نقاشی در ادامه می گوید: در میهن عزیزمان رشد صنایع غذایی و ماشین سازی این صنعت در چند دهه گذشته علیرغم تمام بی‌مهری‌ها و سنگ‌اندازی‌های عناصر ضدتولیدی و ضدمیهنی قابل توجه بوده است که این دست آورد، فقط به حاصل تلاش  تولیدکنندگان این بخش بوده است و توسعه صنایع‌غذایی در این چند دهه مدیون هیچ ارگان نبوده است و صنایع‌غذایی توانسته است بالاترین نرخ صادرات و اشتغال را بدست آورد.

 

وی در ادامه افزود: متاسفانه تصمیم‌گیری‌های سلیقه‌ای، شدیدا باعث کندی و تعطیلی چرخه‌ی تولیدگردیده است، چرا کشور همسایه‌مان ترکیه به بیش از ۱۵۰ کشور جهان صادرات دارد و ظرف مدت ۴۸ ساعت مجوز صادر مینماید؟! و چرا تولیدکنندگان ما در کشور  باید با کفش‌های آهنی ماه‌ها بدنبال مجوز باشند و از هفتاد خان ساخته شده گذر نمایند؟
دبیر فدراسیون تشکلهای صنایع غذایی کشاورزی ایران درباره پیشنهاد این مجموعه گفت: بدینوسیله از قائم مقام محترم ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، معاونت محترم اقتصادی وزارت کشور تقاضا می‌نماییم، نسبت به این امر مهم دستورات لازم در ستاد تسهیل مصوب نمایند و پیشنهاد می‌شود به جهت تخصصی بودن و صیانت از امنیت غذا و جامعه سلامت محور و رفع هرگونه سوء استفاده‌ها و رفع امضاهای طلایی، با ایجاد “شورای نخبگان صنایع غذایی” متشکل از اساتید دانشگاه‌ها ، تشکل‌های تولیدی صنایع غذایی و  وزارت‌خانه‌های ذیربط تشکیل شود و این شورا قوانین شفاف را بروز رسانی نموده و جهت تصویب به مراجع ذیصلاح ارایه گردد و بساط ادارات خود رای و بخشنامه های  خلق الساعه و سلیقه ای که نتیجه قوانین شصت سال پیش میباشد  هرچه سریعتر جمع نماید. و از ریاست محترم قوه قضاییه تقاضا می‌شود با اخلال‌گران ضدتولید در ادارات برخورد جدی شود و هر چه سریعتر راه نوین صنایع  غذایی را هموار گردد .

مطلب پیشنهادی

وام زنجیره‌ای در زمین کشاورزی

تولید غذا آسان‌‌‌تر خواهد شد؛ اگر فاز سوم طرح تامین زنجیره‌‌‌ای عملیاتی شود. این چکیده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *