قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

بروکراسی اداری در ایران کفش آهنین می‌خواهد / پیشنهادی برای شفاف سازی

دبیر فدراسیون تشکلهای صنایع غذایی کشاورزی ایران گفت: متاسفانه بروکراسی ها و تصمیم‌گیری‌های سلیقه‌ای، شدیدا باعث کندی و تعطیلی چرخه‌ی تولیدگردیده است.

مهندس محسن نقاشی، دبیر فدراسیون تشکلهای صنایع غذایی کشاورزی ایران گفت: با توجه به آنکه ” امنیت غذا ” یکی از دغدغه‌های اصلی جوامع بشری بشمار می‌آید بر همین اساس کشورهای توسعه یافته جهان به این امر مهم توجه ویژه داشته اند.

 

مهندس نقاشی در ادامه می گوید: در میهن عزیزمان رشد صنایع غذایی و ماشین سازی این صنعت در چند دهه گذشته علیرغم تمام بی‌مهری‌ها و سنگ‌اندازی‌های عناصر ضدتولیدی و ضدمیهنی قابل توجه بوده است که این دست آورد، فقط به حاصل تلاش  تولیدکنندگان این بخش بوده است و توسعه صنایع‌غذایی در این چند دهه مدیون هیچ ارگان نبوده است و صنایع‌غذایی توانسته است بالاترین نرخ صادرات و اشتغال را بدست آورد.

 

وی در ادامه افزود: متاسفانه تصمیم‌گیری‌های سلیقه‌ای، شدیدا باعث کندی و تعطیلی چرخه‌ی تولیدگردیده است، چرا کشور همسایه‌مان ترکیه به بیش از ۱۵۰ کشور جهان صادرات دارد و ظرف مدت ۴۸ ساعت مجوز صادر مینماید؟! و چرا تولیدکنندگان ما در کشور  باید با کفش‌های آهنی ماه‌ها بدنبال مجوز باشند و از هفتاد خان ساخته شده گذر نمایند؟
دبیر فدراسیون تشکلهای صنایع غذایی کشاورزی ایران درباره پیشنهاد این مجموعه گفت: بدینوسیله از قائم مقام محترم ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، معاونت محترم اقتصادی وزارت کشور تقاضا می‌نماییم، نسبت به این امر مهم دستورات لازم در ستاد تسهیل مصوب نمایند و پیشنهاد می‌شود به جهت تخصصی بودن و صیانت از امنیت غذا و جامعه سلامت محور و رفع هرگونه سوء استفاده‌ها و رفع امضاهای طلایی، با ایجاد “شورای نخبگان صنایع غذایی” متشکل از اساتید دانشگاه‌ها ، تشکل‌های تولیدی صنایع غذایی و  وزارت‌خانه‌های ذیربط تشکیل شود و این شورا قوانین شفاف را بروز رسانی نموده و جهت تصویب به مراجع ذیصلاح ارایه گردد و بساط ادارات خود رای و بخشنامه های  خلق الساعه و سلیقه ای که نتیجه قوانین شصت سال پیش میباشد  هرچه سریعتر جمع نماید. و از ریاست محترم قوه قضاییه تقاضا می‌شود با اخلال‌گران ضدتولید در ادارات برخورد جدی شود و هر چه سریعتر راه نوین صنایع  غذایی را هموار گردد .

مطلب پیشنهادی

خلاصه راهبردی طرح برنامه‌ریزی منطقه‌ای برای ایجاد اشتغال پایدار به‌منظور کاهش وابستگی معیشت کشاورزان به منابع آب

بحران آب، یکی از مهم‌ترین مسائل پیش روی امروز جامعه ایرانی است و در اولویت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *